• BITCOIN/TL
  2148476,580
  % -1,42
 • ETHEREUM/TL
  115373
  % -1,71
 • RIPPLE/TL
  17.03
  % 6,06
 • BITCOIN CASH/TL
  13702.07,129
  % -3,09
 • LITECOIN/TL
  2526.18
  % -2,31
 • BNB/TL
  19684.23
  % -1,20
 • EOS/TL
  20.4
  % -5,24
 • TETHER/TL
  32.85
  % 0,42

ABD Temsilciler Meclisi, Libra Hakkında Şüphelerini Anlattı

ABD Temsilciler Meclisi, Libra Hakkında Şüphelerini Anlattı

Facebook’un iddialı kripto para projesi olan Libra, ilk lansmanını yapıp yol haritasını açıkladıktan hemen sonra gizlilikle ilgili soruların hedefi oldu. FinCEN’in yöneticisi Kenneth Blanco, Libra’nın kara para aklama, ceza finansmanı ve diğer yasa dışı faaliyetlerde potansiyel kullanımı hakkında sorular sordu. Başkan, Perşembe günü gerçekleşen basın açıklaması uyarınca Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi üyelerine hitap ederken sorularını yöneltti.

FinCEN başkanı Blanco ile Finansal hizmet komitesi Emanuel Cleaver, II (D-MO), Bill Foster (D-IL), Trey Hollingsworth (R-IN) ve French Hill temsilcileri arasında kısa bir toplantı yapıldı. Toplantıda makine öğrenmesi ve AI’nın kara para aklama ve diğer yasa dışı faaliyetleri nasıl durdurabileceği tartışıldı.

Cleaver, konuşmasında Facebook’un kripto para birimi hakkında endişelendiğini belirtti, kripto para birimleri ile kötü niyetli kişilerin sürekli olarak yasadışı mali faaliyetlerde bulunmanın yeni yollarını bulduklarını söyledi. Ve Facebook gibi bir teknoloji devinin bu kötü niyetli insanları durduramaması ve üstüne böyle bir kripto para çıkartması daha çok yasadışı olaylara sebebiyet verebileceğini dile getirdi.

Yetkili, bu dev şirketlerin milyarlarca dolar değerindeki işlemlerine başlamadan önce, teröristlerin ve kötü niyetli insanların millete zarar vermesini önleyecek ciddi önlemler almaları ve bunu kanıtlamaları gerektiğini söyledi.

Libra 2020 yılında piyasaya sürülecek

Facebook 2020’nin başında Libra’nın tanıtımını tam olarak her yönüyle yapmayı planlıyor. Önceden, Facebook yöneticilerinden ABD House Finansal Hizmetler Komisyonu önünde görünmeleri istendi ve proje milletvekilleri ve düzenleyiciler tarafından incelenmediği sürece projeyi durdurmaları istendi.

Libra işitme projesi önümüzdeki ay Mali Meclis komitesi tarafından gerçekleştirilecek. Yalnızca ABD’deki düzenleyiciler değil, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler de kripto para biriminin ne anlama geldiğini araştırıyor. Bazı Libra destekçileri, kullanıcı gizliliği ve düzenleyicilerin direncine karşı savaşın büyük hedeflere ulaşma yolunda bir engel oluşturabileceğine inanıyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ