• BITCOIN
  563658,712
  % -5,12
 • ETHEREUM
  38256
  % -4,24
 • RIPPLE
  9.75
  % -7,87
 • BITCOIN CASH
  5330.68,228
  % -10,08
 • LITECOIN
  1765.05
  % -4,63
 • BINANCE COIN
  4357.93
  % -5,70
 • EOS
  40.62
  % -11,82
 • TETHER
  9.53
  % 0,29

ABD Sanal Paralara Düzenleme Getirebilir

ABD Sanal Paralara Düzenleme Getirebilir

Amerikalı yetkililerin, sanal para düzenlemeleri ile alakalı olarak çalışmalara başlamış olabileceği iddia ediliyor. Kısa bir süre sonra yapılacağı beklenen yeni zirvelerle birlikte sanal para düzenlemeleri hakkında çok sıkı tedbirler altında yol izleneceği ifade ediliyor. Amerika’nın sanal para düzenlemeleri gerçekleştireceği herkes tarafından beklenmesi, sanal para yatırımı yapan kişilerin de fiyatların yükselebileceği beklentisi oluşmaya başladı. Bu nedenle herkes tarafından alınacak olan kararlar büyük merak konusu oldu.

Amerika, Sanal Paralarla İlgili Önemli Kararlar Alabilir

Amerika ve aynı zamanda büyük ekonomisi yer alan birçok ülke, sanal para düzenlemeleri ile alakalı yeterli seviyede adımlar atılmadı. Kısa bir zaman sonra bu konuda bazı adımların Amerika tarafından atılacak olması öngörülmektedir.

Amerika’nın bu anlamda mevcut yasalarını yeniden düzenlemesi ve ayrıca bu gerçekleştirilen düzenlemelere bakarak da sanal para düzenlemeleriyle alakalı ciddi kararları alması muhtemeldir. Bazı ülkelerde, Amerika’nın sanal para düzenlemeleri hakkında izleyecek olduğu yol ve atacağı imzaların Avrupa Birliği ile diğer ülkelere de önemli oranda yarar sağlayacak. Ayrıca sanal paraların Amerika tarafından belirtildiği gibi düzenlemelerin yapılması halinde sanal paraların fiyatlarında beklenen yükselişin olacağı bekleniyor.

Sanal para düzenlemelerinin ülkede uygulanacak olması yalnızca Amerika ile Avrupa Birliği ülkelerini değil, aynı zamanda Türkiye’yi de çok yakından ilgilendiriyor. Gerçekleştirilecek olan düzenlemelerin en kısa zamanda iddia edildiği üzere uygulanacak olması bütün ülkeler adına oldukça iyi olacaktır.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Dünyanın en büyük ve en güvenilir borsası Binance'ye üye olmak için tıklayın.