• BITCOIN
  477646,359
  % 0,00
 • ETHEREUM
  32523
  % 1,12
 • RIPPLE
  6.7
  % 0,28
 • BITCOIN CASH
  3190.7,476
  % 0,10
 • LITECOIN
  1148.72
  % 0,28
 • BNB
  5202.53
  % 2,31
 • EOS
  21.99
  % 1,67
 • TETHER
  15.77
  % -0,83

ABD Hazine Sekreterinden Bitcoin Yorumu

ABD Hazine Sekreterinden Bitcoin Yorumu

ABD Hazine Sekreteri Steven Mnuchin, kripto para alım işlemlerinin, para aklama ve uyuşturucu kaçakçılığı gibi yasa dışı faaliyetler için kullanılabileceğinden finansal sistem için belirli riskler oluşturabileceğine inanıyor. Mnuchin’in son yorumları, Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda büyük bir finansal varlık olmayacağı anlamına geliyor.

CNBC’de konuşan Mnuchin şunları söyledi:

“Sizi temin ederim ki, şahsen 10 yıl içinde Bitcoin’e yüklenmeyeceğim. Bahse girerim beş ila altı yıl içinde bile Hazine Sekreteri olarak bitcoin hakkında konuşmayacağım. ”

Kripto Paralara Sıkı Yasal Düzenleme Getirilmeli

Mali suçları önlemek için, Hazine Sekreteri Mali Eylem Görev Gücü’nden (FATF) ve Mali Suçları Uygulama Ağı’ndan (FinCEN) kripto para birimlerinin kullanımını dikkatle izlemelerini istedi. Her iki kuruluşa da kripto işlemlerini düzenlemede yardımcı olabilecek kılavuzlar hazırlamaları talimatı verildi.

Mnuchin, Amerikan makamlarının dijital varlıklarla uğraşan bireyler ve işletmeler için kurallar ve politikalar hazırlamak için nasıl birlikte çalışacaklarını belirterek şunları söyledi:

“Aynı bir yaklaşımımız olduğundan emin olacağız ve benim tahminim, tüm bu kurumlardan çıkan daha fazla düzenleme olacağı yönünde.”

Bitcoin Yasadışı Faaliyetlerde Kullanılıyor Mu?

Mnuchin kısa bir süre önce fiat paranın (özellikle nakit olarak) yasadışı faaliyetleri finanse etmek için hiç kullanılmadığını savundu. Ayrıca Bitcoin ve diğer kripto para birimleri içeren işlemlerle milyarlarca doların aklandığını iddia etti. 

Diğer yandan, bir blok zinciri istihbarat firması olan Elliptic’in kurucu ortağı ve ortak kurucusu Tom Robinson, Bitcoin işlemlerinin yüzde 0.5’inden daha azının yasadışı faaliyetleri finanse etmek için kullanıldığını belirten bir yazı kaleme almıştı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ