• BITCOIN/TL
  2180608,496
  % -4,75
 • ETHEREUM/TL
  105837
  % -7,20
 • RIPPLE/TL
  17.56
  % -10,63
 • BITCOIN CASH/TL
  17295.77,580
  % -11,58
 • LITECOIN/TL
  2773.05
  % -12,23
 • BNB/TL
  19184.67
  % -4,54
 • EOS/TL
  28.87
  % -21,61
 • TETHER/TL
  32.36
  % 0,16

ABD Adalet Bakanlığı kripto para birimi ‘uygulama çerçevesi’ adlı rapor yayınladı

ABD Adalet Bakanlığı kripto para birimi ‘uygulama çerçevesi’ adlı rapor yayınladı

ABD Adalet Bakanlığı, kripto para birimleri üzerinde uzun süredir devam eden bir “uygulama çerçevesi” yayınladı.

ABD Başsavcısı William Barr, raporun açıklandığını duyurdu ve amacın kripto para biriminin “kamu güvenliğimizi veya ulusal güvenliğimizi tehlikeye atmamasını” “Amerika ve müttefikleri için hayati derecede önemli” olduğundan emin olmak olduğunu belirtti.

“Kripto Para Birimi: Bir Uygulama Çerçevesi” başlıklı rapor, Adalet Bakanlığı’nın (DOJ) dijital varlıklarla ilgili almayı planladığı stratejileri detaylandırıyor. Barr, raporun DOJ’nin kripto uygulamaları için öncelikleri ve stratejileri belirleyeceğini söyledi.

Rapor ayrıca, ademi merkeziyetçi finans (DeFi) dünyasında yaptırımın nasıl işleyeceğiyle ilgilendiğini de gösteriyor.

Barr, “Büyüyen bu alanda federal yaptırım önceliklerini anlamaya çalışanlar için uyumlu, türünün ilk örneği olan bu ayrıntılı raporu hazırladığı için Siber-Dijital Görev Gücü’ne minnettarım” dedi.

Rapor üç bölüme ayrılmıştır ve ilki tehdide genel bir bakış sağlar. Rapora göre, yasadışı kripto kullanımı üç kategoriden birine giriyor: işlenen suçlar için mali işlemler; kara para aklama ve vergi bildiriminden veya diğer yasal yükümlülüklerden korunma; ve kripto yerlerinin hacklenmesi veya çalınması. İkinci ve üçüncü bölüm, bu tür suçlarla ilgili uygulama araçlarını ve devam eden zorlukları araştırır.

Ayrıca, 2017’nin ilk madeni para sunan patlaması (ICO) ile bugünün faaliyetlerini birbirine bağlayan büyüyen DeFi alanından da bahsediyor. Düzenleyiciler, DeFi düzenlemesinin yavaş ilerlediğini söyledi, ancak rapor, kolluk kuvvetlerinin alana göz kulak olduğunu gösteriyor.

Raporda, “Birkaç yıl önceki ICO patlaması, son aylarda Merkezi Olmayan Finans piyasalarının katlanarak büyümesine yol açtı – eğrinin önünde kalmak ve yatırımcıları güvende tutmak isteyen uygulayıcılar için tüm ilgili karmaşıklıklar ve zorluklarla birlikte,” dedi.

Raporun çoğu, kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisinin potansiyeline odaklanıyor. Dijital varlıkları ABD’nin ilerlemesi için önemli bir fırsat olarak kabul ediyor, onları “değer depolamanın ve değiş tokuş etmenin dönüştürücü bir yolu” olarak adlandırıyor ve endüstri üyelerini, yenilik ve korumaları teşvik edecek çözümler bulmak için düzenleyicilerle birlikte çalışmaya çağırıyor. 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ