• BITCOIN/TL
  1099093,185
  % 2,87
 • ETHEREUM/TL
  59478
  % 2,64
 • RIPPLE/TL
  17.65
  % 1,91
 • BITCOIN CASH/TL
  6442.7,725
  % 0,43
 • LITECOIN/TL
  2015.96
  % 1,86
 • BNB/TL
  6653.64
  % 1,94
 • EOS/TL
  19.65
  % 1,57
 • TETHER/TL
  28.89
  % -0,07

AB, IBM’in 34 Milyar Dolarlık RedHat Anlaşmasına Onay Verdi

AB, IBM’in 34 Milyar Dolarlık RedHat Anlaşmasına Onay Verdi

Teknoloji endüstrisi telif hakkı söz konusu olduğunda, IBM tam da endüstrideki en büyük isime sahip ve 34 milyar dolarlık bir satınalma için açık kaynak kodlu bir yazılım firması olan Red Hat’ı satın alma hamlesi, tutkularının bir göstergesi. Herkesin bildiği gibi, bulut bilişim artık Microsoft gibi en büyük teknoloji devlerinin, endüstri lideri olan Amazon Web Hizmetlerini devirmek veya hatta yaklaşmak için bir silahlanma yarışında yer aldığı gelişmekte olan sektör. Böyle bir durumda, IBM gibi bir bilgi işlem şirketinin, son on yılda, son derece hızlı büyüyen bir alanda çok geride kalması düşünülemez. Dolayısıyla, IBM’in bulut tekliflerini güçlendirmek amacıyla Red Hat’in bu mega devralımına gitmesi şaşırtıcı değil.

Bununla birlikte, bu tür devasa birleşme söz konusu olduğunda, ilgili düzenleyici kurumlar konuyla ilgilenir. Bu konuda IBM dün büyük bir destek aldı. Teknoloji birleşmeleri ve yeni gelişme tarihinin üçüncü büyük birleşmesi olacak, Avrupa Birliği komisyonu birleşmeye koşulsuz bir onay verdi. Şirketin diğer ülkelerdeki güven karşıtı makamlardan onay alması gerekmesine rağmen, Avrupa Birliği komisyonu rekabete aykırı bir durum olamadığından kolayca onay verdi.

Anlaşmayı bir süredir tamamlamaya çalışan IBM için bu onay oldukça önemli bir gelişme olarak yorumlandı ve AB makamlarından alınan bu onay anlaşmanın tamamlanmasında önemli bir rol oynayacağı anlaşılıyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ