• BITCOIN/TL
  1079522,522
  % 1,19
 • ETHEREUM/TL
  58603
  % 0,58
 • RIPPLE/TL
  17.54
  % 0,94
 • BITCOIN CASH/TL
  6415.71,721
  % -1,09
 • LITECOIN/TL
  1990.14
  % 0,33
 • BNB/TL
  6627.99
  % 1,60
 • EOS/TL
  19.39
  % -0,46
 • TETHER/TL
  28.92
  % 0,08

3 Milyar Dolar Değerinde Kripto Para Çalındı

3 Milyar Dolar Değerinde Kripto Para Çalındı

Kripto para piyasasındaki güvenlik açıklarını ve hırsızlık olaylarını araştıran, raporlayan Siber Güvenlik şirketi Fireblocks yayınladığı bir raporda son 18 ayda toplamda 3 Milyar dolar değerinde kripto para çalındığını bildirdi. Siber Güvenlik şirketi Fireblocks  bir kaç önemli isimden 16 Milyon dolar yatırım alan önemli bir kariyere sahip olduğu biliniyor.

Şirket yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre şirketin mevcutta global ölçekte önemli müşterileri var ve bu şirketlere siber güvenlik alanında hizmetler veriliyor. Bu önemli şirketlerden bazıları Galaxy Digital, Genesis Global Trading olarak örnek gösterebiliriz. Çeşitli kripto para borsalarına hizmet veren Fireblocks 15’ten fazla borsayla entegre edilmiş ve 180 çeşitten fazla kripto parayı destekliyor.

3 Milyar Dolar Değerinde Kripto Para Çalındı

Dijital paraların en büyük sorunlarından biri olan hack saldırıları dolayısıyla bir çok borsa platformu ve yatırımcı zarara uğruyor ve sürekli bir güvenlik güncellemesi gerektiriyor. Fireblocks şirketi de bununla mücadele eden önemli bir kariyere sahip. Kripto para borsalarına yapılan saldırılara karşı koymak ve güvenlik açıklarını kapatarak güvenli bir platform oluşturmak için çalışan şirket yayınladığı bir raporda son 18 ayda 3 Milyar dolarlık kripto varlığın hacklenerek çalındığını ortaya koydu.

Blockchain tabanlı varlıkların gayet güvenilir olduğunu vurgulayan Fireblocks CEO’su Michael Shaulov, asıl sorunun bu varlıkları transfer ederken yaşandığını söyledi. Bir çok kurumsal kripto para borsası ve bankayla çalışan güvenlik şirketi, varlık transferlerinde kullanıcıların büyük hatalar yaptığını ve bunun için de kullanıcıların bilinçlendirilmesi gerektiği görüşünde.

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ