• BITCOIN/TL
  740345,651
  % 0,46
 • ETHEREUM/TL
  45918
  % 0,48
 • RIPPLE/TL
  14.16
  % -0,82
 • BITCOIN CASH/TL
  6463.64,415
  % 0,48
 • LITECOIN/TL
  1816.24
  % 1,01
 • BNB/TL
  5896.85
  % 0,06
 • EOS/TL
  16
  % 0,98
 • TETHER/TL
  27.42
  % 0,05

2022 Yılında Satın Alınacak En İyi Metaverse Kripto Paraları

2022 Yılında Satın Alınacak En İyi Metaverse Kripto Paraları

Gerçek ve sanal dünyalar arasında bir köprü oluşturan Metaverse’ye olan ilginin önümüzdeki yıllarda hızla artması bekleniyor. Bu, sosyal medya devi Facebook’un yakın zamanda Meta Platforms olarak yeniden markalaşmasıyla da destekleniyor.

Bu kılavuzda, 2022’de satın alınacak en iyi Metaverse kripto paralarını tartışacağız. 

2022’de Satın Alınacak En İyi Metaverse Kripto Paraları

2022 için yatırım yapılacak en iyi Metaverse kripto paralarının bir listesi aşağıdadır.

 1. Decentraland – 2022’de Satın Alınacak Genel En İyi Metaverse Kripto para
 2. Sandbox – MANA’dan sonra yatırım Yapılabilecek En İyi Metaverse Kripto Parası
 3. Axie Infinity – Oynayarak Kazandıran Oyunlar için En İyi Metaverse Kripto Parası
 4. Enjin Coin – Değeri Düşürülebilecek Ucuz Metaverse Kripto Parası
 5. Ethereum – En İyi Metaverse Kripto Paralarının De-Facto Evi
 6. Render Token – Metaverse Platformları için GPU Alanı Sunan Büyüyen Proje
 7. SushiSwap – Metaverse aracılığıyla bir NFT Pazaryeri Sunan Merkezi Olmayan Borsa
 8. Ontoloji – Ölçeklenebilir Blockchain Ağı Metaverse için İdeal Bir Ev Olabilir
 9. Wilder World – 2022’de İzlenecek Düşük marketcap’lı Metaverse Kripto Parası
 10. Illuvium – Fantezi Savaş Oyunu Metaverse ile Buluşuyor

Kripto para satın almakla ilgileniyorsanız, büyük olasılıkla metaverse kripto paralarına da bakıyor olacaksınız. Yukarıda listelenen projelerin neden en iyi 10 Metaverse kripto parasını temsil ettiğine inandığımızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Yatırım Yapılabilecek En İyi Metaverse Coinlerine Yakından Bakış

Şu anda Metaverse’e yatırım yaparak, henüz emekleme aşamasında olan yenilikçi bir niş pazara gireceksiniz. Bu nedenle, seçtiğiniz Metaverse jetonunu uygun bir fiyata satın alma fırsatına sahipsiniz. Ayrıca, 2022’deki en iyi uzun vadeli kripto yatırımlarından bazılarıyla portföyünüzü çeşitlendirme fırsatına da sahip olacaksınız .

Aşağıdaki bölümlerde, şu anda satın alınabilecek en iyi 10 Metaverse kripto parasına çok daha yakından bakacağız. Ayrıca, bu makalede yer alan kripto para birimlerinin birçoğunun, şu anda yatırım yapabileceğiniz en düşük değerli kriptolardan bazıları olduğunu da fark edeceksiniz.

1: Decentraland – 2022’de Alınabilecek En İyi Metaverse Kripto Parası

2018’de başlatılan Decentraland’daki ekip, Metaverse yarışında büyük bir avantaj elde etmeyi başardı. Basitçe söylemek gerekirse, bu lider Metaverse projesi, Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilmiştir ve dünyanın her yerinden kullanıcılara sanal bir oyun deneyimi sunar. Kullanıcılar karakterlerini oluşturup özelleştirebilir, diğer kullanıcılarla sohbet edebilir ve sürekli büyüyen Decentraland dünyasını keşfedebilir. Ayrıca bu yıl satın alınabilecek en iyi web 3.0 kripto paralarından biri oldu.

Gelir açısından bakıldığında, Decentraland’ın kendi kripto parası olan MANA var. En önemlisi, Decentraland oyununda gerçekleşen tüm işlemler MANA’da yürütülmelidir – bu da tokene gerçek fayda sağlar. Gerçekleştirilen en kazançlı işlemlerden bazıları, genellikle bir milyon doların üzerinde bir fiyata satılan sanal arazi ve emlak alımlarına odaklanıyor.

Kullanıcılar ayrıca Decentraland deneyimini geliştirmek için oyun içi öğeler satın alabilir ve satabilir. Piyasa performansı açısından, Decentraland 2018’de halka açık borsalara ilk girdiğinde sadece 0,025 dolar olarak fiyatlandırıldı. Kasım 2021’e hızlı bir şekilde ilerleyin ve aynı Metaverse kripto parası tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5,90 dolara ulaştı.

Bu, %24.000’in üzerinde bir kazanç. Bununla birlikte, Decentraland – ve diğer kripto pazarları – daha sonra 2022’nin ilk çeyreğinde düzeltildi. Bugün itibariyle, ATH’sinin %50’nin üzerinde madeni para ticareti ile MANA jetonlarını büyük bir indirimle alabilirsiniz. 

2: Sandbox – Yatırım Yapılabilecek 2.Sıradaki En İyi Metaverse Kripto Parası

Decentraland ile doğrudan rekabet halinde olan Sandbox, aynı zamanda 2022 için yatırım yapılabilecek en iyi Metaverse kripto paralarından biridir. Bu proje, Sandbox’ın ilk oyununu 2012’de piyasaya sürmesiyle Decentraland’den bile daha önce başlatıldı. Ancak, o zamandan beri, Sandbox, iş modelini Metaverse’e odaklanacak şekilde genişletti.

Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilen Sandbox, kullanıcıların oyun içi öğeler oluşturmasına, kazanmasına ve takas etmesine olanak tanır. Decentraland gibi, buna sanal arazi satın alma ve gayrimenkul inşa etme yeteneği de dahildir. Ardından, bu gayrimenkul daha sonra açık piyasada satılabilir. Tıpkı Decentraland gibi, Sandbox’ın da kendi yerel dijital para birimi SAND vardır.

CoinMarketCap’e göre SAND, ilk olarak 2020 ortalarında halka açık borsalarda belirteç başına 0,051 $ başlangıç ​​fiyatıyla listelendi. Ve bir kez daha, tıpkı Decentraland gibi, SAND da Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve dikkate değer bir 8,44 doları aştı. Bu, yalnızca bir yıllık ticarette Sandbox’ın token değerini %16.000’in üzerinde artırdığı anlamına gelir.

Portföyünüz için Decentraland veya Sandbox’ın doğru olup olmadığından emin değilseniz, SEC tarafından düzenlenen broker eToro, her iki Metaverse kripto parasına yalnızca 10 dolardan yukarı erişim sağlar.

3: Axie Infinity – Oyna-Kazan Oyun için En İyi Metaverse Kripto Parası

2020 gibi kısa bir süre önce piyasaya sürülen Axie Infinity , oynayarak kazanılan oyunlar için en iyi Metaverse kripto paralarından biridir. Bu kavramın farkında olmayanlar için, kazan-kazan oyunları, kullanıcılara belirli bir seviyeye ulaşmak gibi belirli görevler tamamlandığında ödüller kazanma fırsatı verir. Ve bu, kullanıcıları daha geniş Axie Infinity ekosistemiyle etkileşim kurmaya teşvik eder.

En önemlisi, oyuncular için uçtan uca hedef, dijital hayvanları toplamak, yetiştirmek ve üremek. Bir kez basıldığında, bu, sırayla açık pazarda satılabilen benzersiz bir NFT şeklinde temsil edilebilir. Tıpkı Decentraland ve Sandbox gibi, Axie Infinity de Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilmiştir.

Ve Axie Infinity’nin kendi yerel jetonu olan AXS vardır. AXS 2020’nin başlarında piyasaya sürüldüğünde, jeton başına yalnızca 0,15 ABD doları öderdiniz. Ve Kasım 2021’de aynı token 165 doların üzerine çıktı. Bu da yaklaşık %110.000’lik bir büyüme anlamına geliyor. Bu, Axie Infinity’yi piyasa performansı için satın alınabilecek en iyi Metaverse madeni paralarından biri yapar.

4: Enjin Coin – Değeri Düşürülebilecek Ucuz Metaverse Kripto Parası 

2022 için yatırım yapılacak en iyi Metaverse kripto paraları listemizde bir sonraki yer Enjin. 2017 yılında kurulan Enjin, kullanıcıların dijital oyun ürünlerini güvenli ve güvenli bir şekilde yönetmesine ve saklamasına olanak tanıyan küreselleştirilmiş bir veritabanı sunar. Ayrıca platform, QR kodlarıyla birlikte gelen kullanıcı dostu bir mobil uygulama aracılığıyla NFT satın alma ve satma sürecini sorunsuz hale getiriyor.

Ve 2021’in sonlarında Enjin, Metaverse yolculuğunu finanse etmek için 100 milyon dolar artıracağını duyurdu. Bir yandan, bu gelecek vadeden Metaverse belirteci, 2017’de halka açık borsalarda listelendiğinden bu yana büyük bir yukarı yönlü fiyat eğilimine sahiptir. Örneğin, erken yatırımcılar belirteç başına yalnızca 0,017 ABD doları öderdi.

2021’in sonlarına doğru hızla ilerleyin ve Enjin Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,85 $’a ulaştı. Bu, %28.000’in üzerinde uçtan uca büyüme anlamına geliyor. Bununla birlikte, 2022’ye girerken, Enjin Coin o zamandan beri sadece 1,17 doların en düşük seviyelerine ulaştı. Bu, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine kıyasla, bu yüksek puanlı Metaverse kripto parasının büyük bir indirimle işlem gördüğü anlamına geliyor.

5: Ethereum – En İyi Metaverse Kripto Paralarının De-Facto Evi 

Yukarıda analiz edilen en iyi dört Metaverse projesi – yani Decentraland, Sandbox, Axie Infinity ve Enjin Coin’in ortak bir yanı var – hepsi Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edildi. Aslında, karşılaştığımız hemen hemen tüm Metaverse projelerinde durum böyle görünüyor – bu nedenle, daha geniş bir sektöre yatırım yapmak istiyorsanız Ethereum’un da düşünülmesi gerektiğini söylemeye gerek yok.

Bunun nedeni, Ethereum’un dünyanın önde gelen akıllı sözleşme blok zinciri olmasıdır – bu, sanal Metaverse dünyalarının merkezi olmayan ve güvenli bir şekilde çalışmasına izin veren çok önemli bir teknoloji parçasıdır. Ve Ethereum’un bu yıl bir Proof-of-stake konsensüs mekanizmasına geçeceğini düşündüğünüzde, bu daha fazla Metaverse projesinin kapılarını açacaktır.

Sonuçta, yükseltme marka olduğu için Ethereum 2.0, işlem hızını ve ölçeklenebilirliği önemli miktarda artırırken ücretleri sıfıra yakın bir seviyeye indirecek. Ve unutmayın – Metaverse projeleri ekosistemlerini Ethereum blok zincirinin üzerine kurduğunda, ücretler ETH olarak ödenir. Bu nedenle, Ethereum bugün yatırım yapmak için en iyi Metaverse paralarından biridir.

6: Render Token – Metaverse Platformları için GPU Alanı Sunan Büyüyen Proje 

Hata yapmayın – Metaverse platformları önemli miktarda GPU alanı gerektirir. Sonuçta, önde gelen Metaverse oyuncularından bazıları, her saniye çok sayıda işlem gerçekleştirir – bunların tümü, temel blok zincirinin işlemesi gereken çıktı miktarını artırır.

Bu da sürekli artan işlem ücretlerine ve yavaş işlem sürelerine neden olur. Proje, tüm Metaverse projeleri tarafından kullanılabilecek dağıtılmış bir GPU oluşturma ağı sunduğundan, Render Token burada devreye girer. Token 2020’de sadece 0,05 $ fiyatla piyasaya sürüldü. O zamandan beri, Render Token 8.76 $ ‘a ulaştı.

7: SushiSwap – Metaverse aracılığıyla NFT Pazaryeri Sunan Merkezi Olmayan Borsa  

Dikkate alınması gereken bir sonraki Metaverse projesi SushiSwap. Öncelikle, SushiSwap, kullanıcıların merkezi bir üçüncü tarafa ihtiyaç duymadan dijital para birimleri alıp satmasına olanak tanıyan popüler bir merkezi olmayan borsaya ev sahipliği yapar. Bu popülerlik, o zamandan beri SushiSwap’in 2022’nin başlarında 500 milyon dolarlık piyasa değerini aşmasıyla sonuçlandı.

Bununla birlikte, SushiSwap o zamandan beri Metaverse ile birlikte bir NFT pazarı oluşturarak iş modelini genişletti. Bu sadece NFT ticaret deneyimini etkilemekle kalmayacak, aynı zamanda pazarını SushiSwap ağı üzerinden sunarak alıcılar ve satıcılar merkezi olmayan bir şekilde işlem yapabilecekler.

8: Ontology – Ölçeklenebilir Blockchain Ağı Metaverse için İdeal Bir Yuva Olabilir  

2017 yılında başlatılan Ontology, kendi tescilli ağına sahip Çin merkezli bir blok zinciri projesidir. Ontology’deki ekip, blok zincirinin saniyede 4.000 işlemi ve belirli test ortamlarında 12.000’e kadar işlemi kolaylaştırabileceğini iddia ediyor. Ayrıca, işlem ücretleri yalnızca 0,05 ONG tutarındadır. Yazılı olarak, bu işlem başına yalnızca 0,02 ABD doları tutarındadır.

Tüm bu noktaları dikkate alan bazı piyasa yorumcuları, Ontology’nin Metaverse projelerine ev sahipliği yapmak için en iyi blockchain ağı olabileceğini savunuyor. Token performansı açısından Ontology, önceki 12 ayda 2,94 dolardan sadece 0,40 dolara kadar büyük bir piyasa düzeltmesinden geçti. Ancak bu, büyük bir indirimle yatırım yaptığınız anlamına gelir.

9: Wilder World – 2022’de İzlenecek Düşük Kapaklı Metaverse Kripto Parası  

Metaverse konusunda uzmanlaşmış, düşük değerli bir mücevher pazarındaysanız, Wilder World’den başkasına bakmayın. Kendisini “Ethereum üzerine inşa edilmiş bir 5D Metaverse” olarak tanımlayan proje, kullanıcıların çeşitli özelleştirilmiş oyun içi öğeler satın almasına ve oluşturmasına olanak tanıyor. Bu, araziden, apartman dairelerinden, heykellerden ve daha fazlasından her şeyi içerir. Bunların tümü, takas edilebilir NFT’ler tarafından temsil edilecektir.

Yazarken, bu en yüksek puan alan Metaverse kripto parası, 150 milyon doların altında bir piyasa değeri taşıyor. Bu, Decentraland ve Sandbox gibi projelerin sadece bir kısmı, bu nedenle Wilder World, yukarı yönlü potansiyel için satın alınabilecek en iyi Metaverse kripto paralarından biri olabilir.

10: Illuvium – Fantezi Savaş Oyunu Metaverse ile Buluşuyor   

2020’de kurulan, en iyi Metaverse kripto paraları listemizdeki son proje Illuvium’dur. Özetle, Illuvium’daki ekip, bir RPG (rol yapma oyunu) modeline dayanan bir açık dünya oyun platformu inşa etti. Tamamen sürükleyici bir doğada, oyunculara uygun bir şekilde Illuvials olarak adlandırılan yaratıkları avlama görevi verilir.

Illuvium, yerel ILV jetonunu ilk olarak 2021’in başlarında piyasaya sürdü ve bu, başlangıçta halka açık borsaları sadece 68 dolardan vurdu. Sadece yedi ay sonra, ILV tokeni 2.800 doların üzerine çıktı ve bu da %4,000’in üzerinde bir büyüme anlamına geliyor. O zamandan beri, Illuvium 600-ish gibi düşük seviyelere düştü, bu yüzden masada cazip bir giriş fiyatı var. Dikkate alınması gereken bir diğer harika seçenek de SafeMoon jetonudur. Bu yeni kripto, SafeMoon fiyat tahminlerinde dijital varlığın aya gitmesini bekleyen bazı kripto tüccarları ile şimdiden benzeri görülmemiş bir büyüme gördü .

Metaverse Kripto Paraları nedir?

Özetle, Metaverse, sanal dünyada somut gerçek dünya deneyimlerine erişilmesini sağlayan gelişmekte olan bir teknolojiyi ifade eder.

 • Bu, etrafta dolaşıp mahallenizi sanal olarak görüntüleyebileceğiniz yerel şehrinizin 3 boyutlu bir kopyası kadar basit bir şey olabilir.
 • Benzer şekilde, Metaverse, gerçek dünyadaki ürünlere göz atmanıza ve evinizden hiç çıkmadan alışveriş yapmanıza olanak tanıyan sanal bir alışveriş merkezinden de oluşabilir.
 • Her iki durumda da, Metaverse’in kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisine özel olmadığını belirtmek önemlidir.
 • Aksine, daha önce belirtildiği gibi, Facebook gibi büyük sermayeli şirketler de Metaverse fenomenine milyarlarca dolar enjekte ediyor.

Bununla birlikte, görünüşünü beğendiğimiz bir dizi Metaverse kripto parası var – özellikle mevcut piyasa düşüşünü düşündüğünüzde – bu sayede daha düşük giriş fiyatları sunuluyor.

Bunların başında Decentraland, Sandbox ve Axie Infinity gibi oyunlar geliyor – bunların tümü, kullanıcıların açık pazarda satılabilen dijital arazi arazilerini keşfetmelerine, sohbet etmelerine ve satın almalarına olanak tanıyan kendi benzersiz sanal oyun dünyasını sunuyor.

Ve Metaverse ürün ve hizmetlerinin alınıp satılabilmesi için platformun yerel kripto parası gereklidir. Seçtiğiniz Metaverse projenizin yerel kripto parasına yatırım yaparak, jetonun değeri artarsa ​​finansal kazanç elde edebilirsiniz.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ