• BITCOIN
  341822,720
  % 2,33
 • ETHEREUM
  18334.02
  % 0,63
 • RIPPLE
  5.59
  % 2,57
 • BITCOIN CASH
  1758.9,527
  % 1,51
 • LITECOIN
  925.76
  % 4,88
 • BNB
  3739.02
  % 2,88
 • EOS
  15.84
  % 2,45
 • TETHER
  16.7
  % 0,31

2021’de Ethereum Madenci Gelirleri Bitcoin’i geride bıraktı

2021’de Ethereum Madenci Gelirleri Bitcoin’i geride bıraktı

Ethereum şimdiye kadar 2021’de muazzam bir çıkış yaptı. Fiyatı bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve onu yıl boyunca yatırım yapılacak en iyi dijital varlıklardan biri haline getirdi. Londra hard fork’u gibi ağda yapılan büyük yükseltmeler, projenin deflasyonist bir mekanizmaya doğru ilerlediğini gördü ve ağda verilen ücretlerin üçte birini yakarak varlıkta kıtlık yarattı.

ETH madencilik endüstrisi, Çin hükümetinin yılın ortasında kripto madenciliği üzerindeki baskısını başlattığı zaman da sıcaklığı hissetti. Bitcoin gibi, madencilik geliri de baskıdan etkilenmişti. Ancak ETH, bu hareketten bitcoin kadar zarar görmedi. Bu nedenle, varlığın madencileri faaliyetlerinde iyi getiriler elde ettiler. Bitcoin ve ethereum madencileri arasındaki madencilik gelirinde fark belirgindi.

Ethereum Bitcoin Madenciliğini geride bıraktı

Ethereum ve bitcoin madenciliği arasındaki madencilik gelirleri, rakamlarında bir tutarsızlık gösteriyor. Birincisi, Ethereum madencileri, ikisi arasında kesinlikle daha karlı bir yıl geçirdi. Çok geniş bir boşluk olmamasına rağmen, her iki varlıktan elde edilen getirilerde hala dikkate değer bir farktır. ETH madencileri madencilik faaliyetlerinden toplam 17 milyar dolar gelir elde ederken, bitcoin madencileri sadece 13,6 milyar dolar gördü.

Metaverse Projesi CEEK VR Nedir? CEEK Coin Nereden Alınır?

Son zamanlarda herkesin dilinde olan Metaverse geleceğin interneti olacak bir teknoloji olarak adlandırılıyor. Metaverse sanal gerçeklik dünyası oluşturarak bu sanal dünyada bizzat gerçek dünyamızdaki gibi oyunlar oynayacağımız, konserlerde eğlenebileceğimiz, arsa alabileceğimiz veya farklı şeyler alıp satabileceğimiz bir ayna dünya (dijital dünya) olacak. Kısacası normal hayatta yaptığımız hemen hemen her şeyi bu sanal gerçeklik dünyasında da yapabilir hale geleceğiz. Metaverse'nin ne olduğundan kısaca bahsettikten sonra bir Metaverse coini olan CEEK VR

İlgili İçerik

İki varlık arasındaki oynaklık, rakamların nasıl ortaya çıktığını da oynadı. Bitcoin madenciliği yüksek oynaklıkla ilişkilidir. Yine de ETH, en fazla oynaklığa sahip varlık olarak geride kaldı. ETH madenciliği oynaklığı, bitcoin’in %28’ine kıyasla şaşırtıcı bir şekilde %47’ye oturdu. Günlük gelirlerdeki bu oynaklık, ETH madencilerinin gelir rakamlarında büyük rol oynuyor.

BTC madenciliği için ortalama günlük gelir 45 milyon dolar. ETH için bu rakam 56 milyon dolar. Günlük gelirin ortalama ücret yüzdesi ve ücretlerle gelir korelasyonu gibi metriklerde ETH ayrıca daha yüksek rakamlar kaydetti.

 

ETH Ücretleri Artıyor

Ethereum madencilerinin gelirleri büyük ölçüde ücretlere bağlı olduğundan, ağ üzerinden işlem gönderme oranı madencilik gelirini büyük ölçüde etkiler. Bu nedenle, ETH’nin değişken ücret yapısı madencilerin gelir getirilerinde olumlu veya olumsuz bir rol oynayabilir. Ücretler arttığında, madencilerin gelir getirileri de artar ve bunun tersi de geçerlidir. Ayrıca, ETH madencileri genellikle yukarıda gösterilen %0.55 ücret korelasyonuyla temsil edilen gelirleri toplayabilecekleri kısa bir pencereye sahiptir.

Bu korelasyon, bu yıl ETH madencilerinin lehine oynadı. Merkezi olmayan finans ve NFT’lerin artan popülaritesi ve benimsenmesi, ağdaki ücretlerin fırladığını gördü. Büyük ölçüde ücret gelirlerine bağımlı olan madenciler, bu artıştan en çok yararlandı. Ücret yanmasına rağmen, blok zincirindeki madencilerin ödülleri yıl boyunca devam ediyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ